Wsparcie dla gdańskich nauczycielek i nauczycieli

Wsparcie dla gdańskich nauczycielek i nauczycieli
Fot. SHVETS production / Pexels

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza nauczycielki i nauczycieli szkół, do udziału w cyklu spotkań z psycholożkami. Specjalistki OIK podpowiedzą m.in. jak radzić sobie z emocjami i zadbać o siebie, by uniknąć wypalenia zawodowego. Wyjaśnią też, jak rozpoznać i jak interweniować, kiedy uczeń przeżywa kryzys.  

Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży odbijają się także na zachowaniu i życiu nauczycieli. Grono pedagogiczne coraz częściej dźwiga ciężar odpowiedzialności nie tylko za edukację, ale też za zdrowie i życie młodych ludzi. Coraz większe wyzwania stojące przed nauczycielkami i nauczycielami wiążą się też z wyższym ryzykiem wypalenia zawodowego.

Zapisz się na zajęcia

OIK MOPR zaprasza do uczestnictwa w „Grupie wsparcia dla nauczycieli gdańskich szkół – Porozmawiajmy o tym…”, projekcie pomocowym. W jego ramach w siedzibie placówki przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie, w środy: 19 kwietnia, 17 maja i 14 czerwca, w godz. od 17.00 do 19.00 odbędą się pomocowe spotkania z psycholożkami. Obowiązują zapisy na zajęcia, do 5 kwietnia, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę). Liczba miejsc jest ograniczona.

Pomyśl o swoich potrzebach

Specjalistki prowadzące spotkania zadbają, by stworzyć uczestniczkom i uczestnikom przestrzeń do refleksji nad ich nauczycielską rolą. Podpowiedzą zainteresowanym, jak skuteczniej radzić sobie z trudnymi zadaniami oraz jak kontrolować i regulować emocje. Doradzą też uczestniczkom i uczestnikom zajęć, jak najlepiej zadbać o swoje potrzeby, zwłaszcza w kontekście zdrowia psychicznego i utrzymania harmonii między życiem zawodowym i prywatnym. Zaplanowana jest też psychoedukacja w zakresie sposobów reagowania i przeciwdziałania kryzysowi suicydalnemu u młodzieży. 

Specjalistki OIK MOPR w Gdańsku / Fot. Ośrodek
Print Friendly, PDF & Email