Wsparcie dla DPS w Tolkmicku

Wsparcie dla DPS w Tolkmicku
Fot. pcprelblag.pl

Firma, która buduje nowoczesną sieć światłowodową m.in. w regionie Warmii i Mazur, przekazała na rzecz DPS w Tolkmicku. darowiznę w wysokości 10.000 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony dla personelu i pensjonariuszy.

Epidemia COVID-19 postawiła w dramatycznej sytuacji wiele Domów Pomocy Społecznej w całej Polsce. Przeważającą część ich pensjonariuszy stanowią osoby starsze – najbardziej narażone na skutki choroby wywołanej koronawirusem.

Firma Nexera postanowiła wesprzeć domy pomocy społecznej w regionach, w których działa. Pomoc finansową w wysokości 10.000 zł otrzymał między innymi Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku (powiat elbląski, woj. warmińsko-mazurskie). Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup najpilniejszych produktów ochronnych, takich jak maseczki, rękawiczki, gogle, przyłbice, płyny i żele antybakteryjne.

– Cały zespół Nexera chce być blisko społeczności lokalnej. Na co dzień, nasza sieć światłowodowa wpływa na poprawę jakości życia, pracy i prowadzenia biznesu przez mieszkańców Regionu. Nie pozostajemy jednak obojętni również na inne ich potrzeby. Pokazaliśmy to nieraz wspierając lokalne inicjatywy w Regionach. Wiemy, że w obliczu bieżących wydarzeń, kwestia zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia jest najwyższym priorytetem. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo Domy Pomocy Społecznej w Regionach, w których rozwijamy naszą sieć. W województwie warmińsko-mazurskim jest to Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku. Wierzymy, że realnie przyczynimy się w ten sposób do poprawy bezpieczeństwa pensjonariuszy i personelu w tej placówce mówi Jacek Wiśniewski, Prezes firmy Nexera.

– W imieniu własnym oraz personelu i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku pragnę serdecznie podziękować za wsparcie i okazaną pomoc, w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. W obecnej sytuacji potrzeby są ogromne, aby uchronić naszych podopiecznych i nas samych od zakażenia koronawirusem. Staramy się, aby personel i mieszkańcy czuli się bezpiecznie i dlatego robimy wszystko, aby Dom funkcjonował jak najlepiej. Dzięki Państwa niezwykłej pomocy jest nam łatwiej o to zadbać. Dziękuję raz jeszcze za bezinteresowną pomoc, która wspiera nasz Dom – mówi Anna Kurszewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku.

Damian Łuba
Fot. pcprelblag.pl
Print Friendly, PDF & Email