Wrocław: W Zajezdni Dąbie przygotowali świąteczne paczki dla 1610 seniorów

Wrocław: W Zajezdni Dąbie przygotowali świąteczne paczki dla 1610 seniorów
Tomasz Hołod

Ponad 1600 paczek żywnościowych na święta, przygotowali we wtorek 13 grudnia wolontariusze w Zajezdni Dąbie. Podobnie jak w latach ubiegłych, trafią do wrocławskich seniorów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

To efekt współpracy Gminy Wrocław, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

W każdej z 1610 paczek znalazły się 23 artykuły

– Te paczki to bardzo realna pomoc. Wyszukane artykuły. Nie wyszukane w sensie wyszukanej wykwintności, tylko wyszukane tak, żeby były rzeczywiście przydatne. To takie bardzo klasyczne rzeczy jak ryż, mąka, trochę konserw, ale też i pierniczki na stół świąteczny (…) – mówił Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W pakowaniu i załadunku kartonów z wiktuałami, obok wolontariuszy Caritas, pomogli także dolnośląscy terytorialsi

– Nie moglibyśmy tych zadań wykonać, gdyby nie pomoc żołnierzy, na których zawsze możemy liczyć. Czy jest pandemia, czy jest kryzys związany z wojną, czy są po prostu zwykłe działania humanitarne, pomocowe, 16 Dolnośląska Brygada jest zawsze z nami – podkreślał Paweł Trawka.

– Wspólnie rozumiemy ten problem. Problem, z którym zmierzyli się obecnie nasi mieszkańcy z Dolnego Śląska. Stąd też zaangażowanie żołnierzy – powiedziała mjr Renata Mycio, rzeczniczka 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Paczki przygotowane zostały na zlecenie miasta Wrocław

– To jest pomysł pana prezydenta Jacka Sutryka, który od kilku lat kontynuujemy we współpracy m.in. z Wojskiem Obrony Terytorialnej (…), ale też z mnóstwem wolontariuszy, którzy się angażują – powiedział Paweł Trawka.

Print Friendly, PDF & Email