Wrocław: W parkach miejskich obowiązuje regulamin, który zabrania łowienia ryb w zbiornikach wodnych

Wrocław: W parkach miejskich obowiązuje regulamin, który zabrania łowienia ryb w zbiornikach wodnych
Fot. Oleksandr Poliakovskyi

W obecnej sytuacji zakażenia Odry, należy zachować ostrożność również w akwenach wodnych, które znajdują się na terenie parków miejskich. Zgodnie z regulaminem wędkarze mają zakaz połowu ryb w tych miejscach, jednak warto o tym przypomnieć. Do czasu wyjaśnienia sytuacji powinniśmy unikać kontaktu z wodą w parkach.

Zbiorniki wodne w parkach miejskich

Oprócz obowiązującego zakazu wchodzenia do Odry i połowu z niej ryb, warto pamiętać także, że w zbiornikach wodnych, znajdujących się w parkach miejskich również jest to zabronione. Należy tego przestrzegać szczególnie w obecnej sytuacji zakażenia wody. 

– We wrocławskich parkach obowiązuje regulamin uchwalony przez Radę Miejską. Wśród czynności zabronionych wymienia on także połów ryb ze zbiorników wodnych. Akweny w parkach nie są przeznaczone dla wędkarzy, a i w obecnej sytuacji śnięcia ryb w Odrze najlepiej zachować szczególną ostrożność i zrezygnować z wędkowania w ogóle do czasu wyjaśnienia sytuacji i komunikatu odpowiednich służb, że woda i żyjące w niej organizmy są już bezpieczne – informuje Aleksandra Zienkiewicz, Koordynatorka ds. Public Relations, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Print Friendly, PDF & Email