Wrocław: Potrzebujesz porady prawnika? Dostaniesz ją za darmo w ten weekend

Wrocław: Potrzebujesz porady prawnika? Dostaniesz ją za darmo w ten weekend
Fot. mat. prasowe

„Każdy radzi, nie każdy potrafi. W ważnych sprawach zapytaj o radę eksperta” – pod takim hasłem prawnicy z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu będą udzielali mieszkańcom Wrocławia i okolic porad prawnych. I to za darmo! Poradę radcy prawnego będzie można otrzymać w dwóch miejscach w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz kiedy i gdzie.

30 września odbędzie się – w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, przy ulicy Włodkowica 8 – wydarzenie pod hasłem „Radca Prawny Radzi – Bezpieczny Senior w Sieci”.

– W godzinach 10:00-16:00, zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcieliby skorzystać z darmowej porady prawnej oraz uczestniczyć w dwóch szkoleniach z cyberbezpieczeństwa i prawa – informuje Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu.

Mat. prasowe

Natomiast 1 października odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Radca Prawny Radzi – Twój człowiek w sądzie” (plac Solny we Wrocławiu, w godzinach 10.00-17.00).

– Wydarzenie pod nazwą: „Radca Prawny Radzi” jest skierowane do mieszkańców Wrocławia oraz członków ich rodzin zagrożonych brakiem odpowiedniej wiedzy i świadomości prawnej w otaczającej ich rzeczywistości, w sprawach życia codziennego – informują prawnicy.

Mat. prasowe

Cele wydarzenia „Radca Prawny radzi” są następujące:

  • podnoszenie świadomości prawnej mieszkańców Wrocławia,
  • informowanie o sytuacjach, w których pomocne lub konieczne jest skorzystanie z pomocy prawnej radcy prawnego, którego można wybrać poprzez ogólnopolską wyszukiwarkę www.szukajradcy.pl,
  • promowaniu dostępu do porad prawnych jako sposobu na uniknięcie negatywnych konsekwencji prawnych w codziennym życiu,
  • wskazywanie w jakich sytuacjach możliwe jest korzystanie przez mieszkańców Wrocławia z nieodpłatnych porad prawnych oraz gdzie z takiej pomocy można korzystać.

Radcowie Prawni z OIRP we Wrocławiu będą odpowiadać na pytania prawne mieszkańców Wrocławia dotyczące ich spraw życia codziennego.

Zakres dziedzin prawa objęty wsparciem radców prawnych obejmuje:

  • prawo cywilne,
  • spadki i darowizny,
  • prawo rodzinne,
  • prawo administracyjne,
  • prawo karne,
  • zawieranie umów i zakupy w Internecie.

Przez cały czas trwania wydarzenia możliwe będzie zasięgnięcie informacji o obowiązujących przepisach prawnych, a także o zakresie usług prawnych świadczonych przez radców prawnych.

Print Friendly, PDF & Email