Wrocław: Policjanci pomogli zagubionemu chłopcu z autyzmem

Wrocław: Policjanci pomogli zagubionemu chłopcu z autyzmem
Fot. Pixabay

Dyżurna z KMP we Wrocławiu pełniąc służbę na stanowisku kierowania, wykazała się niezwykłym wyczuciem oraz intuicją w trakcie interwencji związanej z poszukiwaniami zaginionego nastolatka posiadającego zaburzenia ze spektrum autyzmu. Aspirant Renata Piech w odpowiedni sposób podtrzymywała konwersację z chłopcem, mimo że kilka razy chciał się rozłączyć, a jednak tego nie zrobił. Pomogła jej empatia, cierpliwość i zrozumienie oraz nieodparta chęć udzielenia mu pomocy. Dzięki temu szybko udało się ustalić aktualne położenie chłopca i na miejsce skierować patrol Policji. Za te działania postanowili podziękować policjantce rodzice, którzy napisali kilka słów do przełożonego funkcjonariuszki.

Wrocławscy policjanci kolejny raz pokazali poprzez swoje działania, że oprócz reagowania na przestępstwa i wykroczenia w codziennej służbie niosą pomoc innym, dbając tym samym o wartość bezcenną, jaką jest ludzkie życie. Tym razem sytuacja była trudna, bowiem zaginął chłopiec z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pomimo tego, że udało się nawiązać z nim kontakt telefoniczny, nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje. Stres i zdenerwowanie nie pomagało dodatkowo w tej sytuacji.

Na szczęście mimo tych trudności, dyżurna pełniąca służbę na stanowisku kierowania komendy miejskiej Policji, perfekcyjnie skoordynowała działania. Nie dość, że udało się jej się nawiązać i podtrzymać kontakt z chłopcem, to na podstawie dobrego wywiadu ustaliła mniej więcej jego lokalizację i skierowała tam patrol Policji.

Każda minuta mogła mieć olbrzymie znaczenie, więc policjantka pomyślała, aby wysłany w ten rejon radiowóz, przemieszczał się z włączonymi sygnałami dźwiękowymi. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej pomóc funkcjonariuszce w namierzeniu aktualnej lokalizacji chłopca, bo chciała ona usłyszeć w swoim telefonie dobiegający z niego dźwięk.

Pomysł oraz jego realizacja okazały się bardzo skuteczne, bo doprowadziły do jego odnalezienia.

Za to postanowili podziękować rodzice chłopca i przesłali do przełożonego policjantki pisemne wyrazy uznania. Aspirant Renata Piech wykazała się w tej sytuacji ogromną empatią, zrozumieniem i akceptacją dla chłopca, który w związku z tym, że cierpi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, wymagał właśnie odpowiedniego podejścia. Jak sama przyznała, pomogła jej w tym kobieca intuicja i nieodparta chęć pomocy.

KWP we Wrocławiu / mw
Print Friendly, PDF & Email