Wrocław: Na jednym z osiedli pojawił się Ubraniomat. Co to takiego? Jak działa?

Wrocław: Na jednym z osiedli pojawił się Ubraniomat. Co to takiego? Jak działa?
Fot. mat. prasowe

Ubraniomat to system zbierania, odnawiania, recyklingu i ponownego wprowadzenia do obiegu tekstyliów. Stanął na osiedlu Olimpia Port przy ul. Marca Polo. Stworzyły go wspólnie marki: Ubrania Do Oddania oraz 4F. W ramach projektu realizowanego wraz z Archicom na konto fundacji Rewir Twórczy, działającej w pobliżu osiedla Olimpia Port, za każdy kilogram zebranych w Ubraniomacie tekstyliów, trafiw postaci darowiznyzłotówka.

– Urządzanie do zbiórki ubrań to jeden z elementów modelu cyrkularnego, który marka 4F realizuje we współpracy z Ubrania Do Oddania w ramach strategii 4F Change. Dzięki temu sprzątamy nie tylko po sobie, ale też po całej branży odzieżowej w Polsce, a niechciane ubrania dostają drugie życie – informują pomysłodawcy akcji.

Fot. mat. prasowe
Ubraniomat we Wrocławiu. Drugie życie dla ubrań…

– Nasz pierwszy wspólny Ubraniomat postawiliśmy pod koniec czerwca w galerii Bonarka w Krakowie i cieszy się on ogromnym zainteresowaniem klientów. Drugie urządzenie, które dzięki firmie Archicom stanęło na osiedlu Olimpia Port we Wrocławiu, jest dwa razy większe od poprzedniego, a jego główną zaletą jest to, że umiejscowione jest w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami – informuje Przemysław Feliga, ESG Project Manager w OTCF/4F.

– Urządzenie waży odzież i identyfikuje osobę ją przekazującą, dzięki czemu użytkownik od razu wie, jaka kwota trafi do wspieranej fundacji. Dodatkowo Ubraniomat zapewnia odpowiednie warunki dla przechowywania tekstyliów, bez względu na pogodę. To idealne rozwiązanie do szybkiego przekazania ubrań i dodatków, które dzięki naszej marce zyskują drugie życie – mówi Tomasz Bocian, Ubrania Do Oddania.

Ubraniomat we Wrocławiu. Co można oddać?

Korzystanie z Ubraniomatu jest niezwykle intuicyjne i bezproblemowe. Za jego pośrednictwem można przekazać:

  • ubrania męskie,
  • damskie,
  • dziecięce,
  • bieliznę,
  • buty,
  • galanterię,
  • dodatki,
  • domowe tekstylia,
  • zabawki.

Ważne jest jednak, aby ich stan umożliwiał wprowadzenie do drugiego obiegu.

Ubraniomat we Wrocławiu. Jak korzystać?

Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację mobilną 4F, uruchomić ją, zalogować się na swoje konto, zeskanować specjalny kod QR, który znajduje się na Ubraniomacie. Gdy Ubraniomat otworzy się – można wrzucić ubrania do środka.

Print Friendly, PDF & Email