Wrocław: Jak wyjechać do sanatorium? Zadzwoń, wszystkiego się dowiesz

Wrocław: Jak wyjechać do sanatorium? Zadzwoń, wszystkiego się dowiesz
Fot. pixabay.com

Zadzwoń, jeżeli chcesz się dowiedzieć jak wyjechać do sanatorium lub jakie świadczenia wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) osobom z niepełnosprawnościami. We wrześniu eksperci ZUS na Dolnym Śląsku będą udzielać porad telefonicznych. Warto skorzystać. Zobacz terminy konsultacji.

Większość pacjentów wyjeżdża do sanatorium w ramach NFZ, jednak skierowanie może wydać także ZUS, gdzie okres oczekiwania na wyjazd jest krótszy i nie trzeba za niego płacić. 

  • na sanatorium ze skierowaniem NFZ czeka się od 18 do 26 miesięcy
  • kolejka do sanatorium z listą chętnych skierowanych przez ZUS jest krótsza. Na decyzję czeka się od 3 do 8 tygodni
Skierowanie do sanatorium z ZUS

– Nasi klienci mówią, że mają niekiedy problem z dodzwonieniem się na infolinię stąd pomysł żeby przygotować dla nich dodatkowe, tematyczne dyżury. Tym razem nasi eksperci będą informowali o możliwościach wyjazdu na rehabilitację oraz o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak wyjechać do sanatorium z ZUS?

  • 19 września (poniedziałek) w godzinach 9.00-12.00. Telefon 76 876 43 80.

Świadczenia wypłacane przez ZUS dla osób z niepełnosprawnością

  • 20 września (wtorek) w godzinach od 10:00- 13:00. Telefon 74 649 75 10.
Przeglądarka skierowań na leczenie w sanatorium NFZ

Jeżeli skierowanie na leczenie w sanatorium zostało przekazane do Narodowego Funduszu Zdrowia, można na bieżąco śledzić na jakim etapie jest jego realizacja w serwisie internetowym NFZ – internetowa przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

Wystarczy w przeglądarce skierowań dostępnej na stronach poszczególnych oddziałów NFZ oraz centrali wpisać numer skierowania. Numer, o którym mowa, powinieneś otrzymać pocztą. Oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przesłał go po zarejestrowaniu Twojego skierowania.

Print Friendly, PDF & Email