To był wyjątkowy i rekordowy wieczór. Podczas Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej zebrano największą w historii PWr kwotę na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami – ponad 410 000 zł!
Już po raz 21. zaproszeni goście – przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki – pojawili się w auli PWr, by nie tylko razem bawić się na balu, ale przede wszystkim brać udział w aukcjach. W ostatnią sobotę karnawału na PWr – po dwuletniej przerwie, w trakcie której bale odbywały się w formule online – bawiło się ponad 160 osób. Na wylicytowanie czekało na nich 30 wyjątkowych przedmiotów.
Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, praca Magdaleny Kucharskiej, dzieło dr. Oskara Zięty oraz pióro podarowane przez premiera RP.
Dzięki hojności gości i zaangażowaniu prowadzących aukcje prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr i Anny Geryn zebrano łącznie 183 500 złotych.
Wliczając do tego 202 000 złotych, które jeszcze przed balem przekazały firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, Bergman Engineering sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., PGZ, Elektrotim S.A. i Nalco Polska sp. z o.o. oraz 25 750 złotych, które udało się pozyskać dzięki uczestnikom akcji „Nocnego Listowania”, w sumie na fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami zebranych zostało w tym roku 411 250 złotych!
Cała kwota zostanie przekazana w formie stypendiów najzdolniejszym studentom i studentkom PWr z niepełnosprawnościami.
Od 2006 roku do 2022 roku na ten cel Politechnika Wrocławska pozyskała prawie dwa miliony złotych. Środki te przeznaczone zostały na ufundowanie ponad 900 stypendiów.
Obecnie na PWr kształci się 320 studentek i studentów oraz 17 doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami (13 w Szkole Doktorskiej, 4 na studiach doktoranckich). Na uczelni mogą oni korzystać z wielu form wsparcia m.in. asystenta edukacyjnego, wypożyczalni sprzętu ułatwiającego naukę, zastępczych zajęć sportowych czy dodatkowych zajęć z języków obcych.