WOŚP zagrała już w elbląskich szkołach

WOŚP zagrała już w elbląskich szkołach
Fot. Mateusz Misztal

Elbląskie szkoły i przedszkola tegoroczny finał WOŚP mają już za sobą. Z racji rozpoczynających się w województwie warmińsko-mazurskim ferii zimowych elbląskie placówki edukacji już w piątek organizowały kiermasze i licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz 30. Finału WOŚP.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestuje na rzecz okulistyki. Najbliższy finał WOŚP zaplanowano 30 stycznia, co dla Warmii i Mazur oznacza środek ferii. Elbląskie szkoły już dziś więc włączyły się w zbiórki na rzecz Fundacji WOŚP.

– Elbląg po raz kolejny przystępuje do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 30. edycja kiedy gramy w ramach WOŚP. W Elblągu funkcjonuje 46 sztabików jeśli chodzi o szkoły, przedszkola, szpitale, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Wiele instytucji włączyło się w to wspaniałe przedsięwzięcie i (…) już dzisiaj chcę podziękować wszystkim (…), którzy grają w 30. edycji WOŚP – mówił dziś w murach Szkoły Podstawowej nr 11 prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

– Mamy pandemię, więc nie mogliśmy zagrać w takich formułach jak wcześniej. Były wówczas organizowane w szkołach różne występy, przychodzili też rodzice, były prowadzone licytacje. Tym roku ten czas był troszkę trudniejszy. Ze względu na to, że rodzice nie byli zapraszani do szkół, to były organizowane jedynie kiermasze – zaznacza Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. – Jeszcze raz podziękowania dla sztabików, które w tym roku podjęły rękawicę i postanowiły włączyć się w działania na rzecz WOŚP. Były licytacje facebookowe, czy też na stronie szkół, SP nr 3 zrobiła live na Facebooku, na który zaprosiła rodziców i tam można było licytować różne przedmioty – dodaje.

– Cały finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwał u nas już od poniedziałku. Ze względu na pandemię chcieliśmy, aby nie było zbyt dużego nagromadzenia uczniów na korytarzach. W dzisiejszym wydarzeniu też nie wszyscy uczestniczą, tylko wybrane klasy. Mamy maseczki, pilnujemy dezynfekcji rąk, także mamy nadzieję, że nic złego się nie wydarzy – wskazuje Katarzyna Jankowska, dyrektor SP nr 11.

Print Friendly, PDF & Email