Wolontariat do Poznania – ruszył konkurs regrantingowy

Wolontariat do Poznania – ruszył konkurs regrantingowy
Fot. CREO

Rozpoczęła się trzecia edycja programu „Wolontariat do Poznania”, w którym organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego oraz nieformalne grupy działające na terenie stolicy Wielkopolski mogą dostać pieniądze na działania związane z wolontariatem. Wnioski można składać do 19 maja.

„Wolontariat do Poznania” jest szansą na kompleksowe wsparcie tych mieszkańców miasta, którzy mają pomysł na to, jak dobrze i skutecznie pomagać innym.

Centralnym punktem programu, realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs, w ramach którego rozdanych zostanie co najmniej 20 minigrantow (o maksymalnej wysokości 3000 zł każdy). Pieniądze mogą zostać przeznaczone na inicjatywy wolontariackie realizowane przez instytucje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, które działają pod ich patronatem.  

Wniosek o grant można złożyć na trzy sposoby:

  • mailem: regranting@wolontariat.poznan.pl
  • pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenie CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2, 60-845 Poznań
  • osobiście w stowarzyszeniu w godz. 9-16.

Termin składania dokumentów upływa 19 maja o godz. 16:00 (dla każdego ze sposobów doręczenia). Wyniki zostaną ogłoszone do 31 maja, zaś projekty mogą być realizowane od 1 czerwca do 10 grudnia 2023 r. 

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat programu, może porozmawiać z konsultantami od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.

Są oni dostępni:

  • online pod adresem: regranting@wolontariat.poznan.pl,
  • telefonicznie pod numerem 690 251 119
  • stacjonarnie w biurze CREO przy ul. Kochanowskiego 8A/2 Poznań (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym). 

Oprócz tego zaplanowano także dwa spotkania informacyjnie. Najbliższe odbędzie się online w środę, 26 kwietnia od godz. 15:00 pod adresem: https://creo.clickmeeting.com/spotkanie-informacyjne-nt-konkursu-regrantingowego-wolontariat-do-poznania. Kolejne zaplanowano na 10 maja w siedzibie stowarzyszenia. Początek godz. 15:00.

Realizacja programu „Wolontariat do Poznania” jest możliwa dzięki zaangażowaniu radnych miejskich Moniki Danelskiej i Małgorzaty Woźniak. 

Więcej informacji: wolontariat.poznan.pl. 

Print Friendly, PDF & Email