Wojsko zaprosiło na festyn

Pokaz sprzętu wojskowego, możliwość zapoznania się ze specyfiką służby wojskowej, grochówka, animacje dla najmłodszych oraz część artystyczna. Tak w skrócie wyglądał dziś festyn wojskowy w Elblągu zorganizowany w ramach 102. rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 r. 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE ARTYKUŁU I OBEJRZYJ FOTORELACJE Z WYDARZENIA

Elblążanie tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie służb mundurowych i pojawili się na elbląskiej starówce. Czekało na nich wiele atrakcji. Można było zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – nowoczesny sprzęt wojskowy, posłuchać wojskowej muzyki, skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki oraz spotkać się z sami bohaterami dzisiejszego dnia – żołnierzami wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych.

W namiotach poszczególnych jednostek nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znalazło się miejsce i każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Podczas pikniku każdy zainteresowany służbą w wojsku mógł uzyskać wszystkie potrzebne ku temu informacje a nawet zapisać się do służby.

Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będzie transmitowany na żywo w TVP koncert pn. „Koncert piosenki wojskowej państw NATO”, który odbywa się w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Wystąpią: Captain Jack, Halina Frąckowiak, Dagmara Bryzek, Trubadurzy, Tre Voci, Julia Belei, Filip Lato, Marien, Jan Pietrzak oraz Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Start o 20:00.

Print Friendly, PDF & Email