Wojsko organizuje Dzień Dziecka

Wojsko organizuje Dzień Dziecka
Fot. Rafał Sułek

16. Dywizja Zmechanizowana z 4. Warmińską Brygadą Obrony Terytorialnej włączy się w organizację Dnia Dziecka w województwie warmińsko-mazurskim.

1 czerwca w 11 lokalizacjach, w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych oraz Domach Dziecka województwa warmińsko-mazurskiego żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej przy udziale 4. Warmińskiej Brygady Obrony Terytorialnej uatrakcyjnią dzieciom ich święto.

W ramach powyższej akcji my jako żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej zamierzamy nie tylko promować jednostki wojskowe w lokalnej społeczności, ale przede wszystkim wyrażamy gotowość wsparcia i pomocy dla rodzin, mieszkańców województwa w trudnym czasie ograniczeń związanych z pandemią. W tym czasie każdy uśmiech dziecka będzie dla Nas wyróżnieniem. Ponadto udzielimy pomocy w odświeżeniu bazy sportowej, z której na co dzień korzystają dzieci w domach dziecka. Zakładamy także w przyszłości realizację kolejnych inicjatyw i pomysłów.

W spotkaniach przewidziano pokazy musztry paradnej w wykonaniu 6-cio osobowych drużyn, krótki program artystyczny z udziałem Orkiestry Wojskowej z Elbląga i Giżycka w trzech miejscowościach: Olsztyn, Giżycko i Olecko (godz.16.00), pokaz sprzętu 4BOT oraz wręczenie dzieciom upominków zebranych przez społeczność żołnierską z jednostek wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej. Przy wszystkich przedsięwzięciach stosować będziemy się do obowiązujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych.

Jednocześnie informuję, że powyższą akcję, która rozpocznie się 1 czerwca o godz. 12.00 objął patronatem honorowym Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Naszą akcję przeprowadzimy w 11. miejscowościach, w których uczestniczyć będą dzieci z 27. Domów Dziecka:

  1. 9 batalion dowodzenia – Pogotowie Opiekuńcze, ul. Pstrowskiego 5a Olsztyn oraz Placówka Opiekuńczo-wychowawcza „Mario”, ul. Brzozowa 19/23 Lidzbark.
  2. 20 Brygada Zmechanizowana – Dom dla Dzieci i Młodzieży Promyk ul. Żeromskiego 19 Morąg oraz Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-wychowawcza, ul. Limanowskiego 12 Bartoszyce.
  3. 15 Brygada Zmechanizowana – Dom dla dzieci „Jaś”, ul. Staszica 13/2 Giżycko.
  4. 9 Brygada Kawalerii Pancernej – Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze”, ul. Braniewska 11 Frombork.
  5. 11 pułk artylerii – Dom św. Faustyny „Pomocna Dłoń”, ul. Wojska Polskiego 45 Ełk.
  6. 15 pułk przeciwlotniczy – Dom im. Janusza Korczaka, ul. Gołdapska 18A/1 Olecko.
  7. 16 pułk logistyczny – Placówka Opiekuńczo-wychowawcza, ul. Chrobrego 4/1A Elbląg oraz Placówka Opiekuńczo-wychowawcza „Mój Dom”, ul. Dworcowa 8 Orneta.
  8. 4 Brygada Obrony terytorialnej – Dom dla dzieci im. Michała Lengowskiego, ul. Miodowa Gryźliny.
Print Friendly, PDF & Email