Wojewoda małopolski Łukasz Kmita apeluje, aby się szczepić

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita apeluje, aby się szczepić
Fot. Pixabay

Szczepienia to powrót do normalności, to możliwości wyjazdów na wakacje, to możliwość bezpiecznego odpoczynku – podkreślił w niedzielę w Krynicy-Zdroju wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W turystycznych miastach Małopolski trwa weekendowa akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”.

Podczas akcji jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson można zaszczepić się na Pustyni Błędowskiej, w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Zakopanem.

– Hasło razem jesteśmy silniejsi to wezwanie do współodpowiedzialności, tworzenie powszechnych punktów szczepień, gdzie mieszkańcy w dowolnym momencie mogliby szybko i sprawnie się zaszczepić. Część Polaków odkładała decyzję o szczepieniu mówiąc, że może później, może na wakacjach, może w innym miejscu i wyszliśmy naprzeciw tym osobom – mówił wojewoda podczas briefingu prasowego na krynickim deptaku.

W sobotę w czterech mobilnych punktach szczepień w Małopolsce zaszczepiło się prawie 1,3 tys. osób.

Według Kmity, „żeby nie myśleć o czwartej fali pandemii musimy w jak największym stopniu się zaszczepić”. Wojewoda zaapelował do wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zaszczepieniu się. (PAP)

Szymon Bafia
Print Friendly, PDF & Email