Wnioski w SOW od 1 marca

Wnioski w SOW od 1 marca
Fot. Pixabay

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina o ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych w ubieganiu się o pomoc w ramach programu „Aktywny samorząd”.

W 2021 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW). – Bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier! – podkreśla PFRON.

Wniosek o dofinansowanie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) można złożyć już od 1 marca 2021 r.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w systemie z różnych form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej. Wsparcia udzielają również pracownicy PFRON w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach PFRON.

– Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP. Złożenie wniosku o dofinansowanie w systemie SOW może być pierwszym, ale jakże ważnym krokiem zmierzającym do korzystania z zalet całej gamy usług i instrumentów dostępnych w przestrzeni publicznej dla posiadaczy podpisu elektronicznego/Profilu Zaufanego na platformie ePUAP – wyjaśnia PFRON.

Dzięki Profilowi Zaufanemu, można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu.

Więcej informacji – KLIKNIJ TU.

Print Friendly, PDF & Email