Wnioski o środki PFRON online - bez kolejek

Już od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”, dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz wniosek na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych będzie można złożyć bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku.

Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) będzie można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu.

Jedyne, czego potrzebujesz to: dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach (np. ZUS, Urząd Skarbowy) oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków (T-mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo,a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej) – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku. Dostępny jest on TUTAJ

Pomocą wszystkim zainteresowanym korzystaniem z SOW służą dedykowane narzędzia: portal SOW, infolinia 0 – 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora). Pracownicy infolinii służą pomocą w dni robocze, w godzinach 9:00 – 17:00.

Wszystkich zainteresowanych wdrożeniem Systemu w swojej jednostce na terenie Warmii i Mazur PFRON zaprasza do kontaktu z zespołem realizującym projekt SOW na adres mailowy: sow@pfron.org.pl lub z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem PFRON tel. 89 722 90 00.

Print Friendly, PDF & Email