Włochy: Zagrożone dostawy żywności z powodu wysokiej liczby osób w kwarantannie

Włochy: Zagrożone dostawy żywności z powodu wysokiej liczby osób w kwarantannie
Fot. Anna Shvets / Pexels

Z powodu rosnącej liczby osób objętych kwarantanną we Włoszech mogą być zagrożone dostawy żywności – ostrzegł w środę krajowy związek rolników Coldiretti. Zaapelował, by nie blokować strategicznego elementu systemu gospodarki, w którym pracują 4 miliony ludzi.

Jak podkreślił w oświadczeniu związek rolników i producentów żywności, zagrożone brakiem rąk do pracy są zarówno gospodarstwa, jak i sieci dystrybucji, które nigdy nie wstrzymały działalności podczas pandemii.

W ten sposób organizacja zabrała głos w dyskusji w kraju, w której nasilają się apele o skrócenie kwarantanny dla osób zaszczepionych po kontakcie z zakażonymi. Obecnie wynosi ona siedem dni. Szacuje się, że w izolacji przebywa obecnie ponad 2,5 miliona osób. W pierwszych branżach zaczyna z tego powodu brakować personelu.

Konfederacja Confesercenti, zrzeszająca 350 tysięcy włoskich firm, przedstawiła prognozę, według której wzrost liczby zakażeń koronawirusem i wprowadzone restrykcje mogą doprowadzić w obecnym okresie do spadku konsumpcji, którego koszt wyniesie ponad 2 miliardów euro. (PAP)

sw/ akl/
Print Friendly, PDF & Email