Włochy: Rekordowa liczba szczepień podczas weekendu: po 600 tys. dziennie

Włochy: Rekordowa liczba szczepień podczas weekendu: po 600 tys. dziennie
Fot. Pixabay

Rekordową liczbę po 600 tysięcy szczepień przeciwko COVID-19 dziennie notuje się w ten weekend we Włoszech – wynika z danych ogłoszonych w niedzielę. Kolejny dzień z rzędu doszło do poprawy sytuacji epidemicznej w kraju.

W piątek padł absolutny rekord szczepień w kraju: 607 tysięcy w ciągu doby. Także w sobotę liczba ta przekroczyła 600 tysięcy. W wielu miastach ustawiły się długie kolejki.

Dotychczasowy bilans kampanii to prawie 38 milionów podanych dawek. Szczepienia zakończyło już około 13 milionów osób, czyli 24 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.

Ministerstwo zdrowia Włoch poinformowało, że minionej doby na COVID-19 zmarło 51 osób i potwierdzono 2 275 następnych zakażeń koronawirusem w 150 tysiącach testów. 1,5 procent z nich dało wynik pozytywny.

Łączna liczba zmarłych wzrosła do 126 523.

Dotychczas koronawirusa wykryto u 4,2 mln osób, z których wyleczonych jest 3,9 mln. Do 774 spadła liczba chorych na intensywnej terapii. Na zwyczajnych oddziałach jest około 5 200 zakażonych.

Od poniedziałku godzina policyjna w kilkunastu regionach kraju będzie obowiązywać od północy, a nie od 23:00, jak dotychczas.

Cztery następne regiony – Liguria, Abruzja, Wenecja Euganejska i Umbria – wejdą do białej strefy, w której godzina policyjna już w ogóle nie obowiązuje. Dołączą do Sardynii, Molise i Friuli-Wenecji Julijskiej.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email