Włochy: Cała rodzina w szpitalu. Monter anten poradził jej by się nie szczepić

Włochy: Cała rodzina w szpitalu. Monter anten poradził jej by się nie szczepić
Fot. Anna Shvets / Pexels

Cała sześcioosobowa rodzina z północy Włoch – pięcioro rodzeństwa i sędziwa matka – trafiła do szpitala z powodu COVID-19, bo posłuchała rady, by się nie zaszczepić. Udzielił jej zaufany monter i konserwator anten satelitarnych – podała lokalna prasa.

Dziennik wydawany w regionie Emilia-Romania poinformował, że hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia.

Jednak według gazety „Corriere Romagna” to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku 60-70 lat i 90-letniej matce, by się nie szczepić.

Doradcą okazał się zaufany monter anten satelitarnych. Podczas rozmowy w trakcie swej pracy przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej, jak rozwija się pandemia koronawirusa i jakie są efekty uboczne szczepionki.

Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się. Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki. Konieczna była intubacja.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.

Najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email