Włochy: Apel do rządu o zezwolenie na podróże osobom zaszczepionym

Włochy: Apel do rządu o zezwolenie na podróże osobom zaszczepionym
Fot. Pixabay

Trzeba pozwolić zaszczepionym Włochom podróżować – z takim apelem wystąpiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Dodała, że już teraz tatkich osób jest ponad 3,6 mln i to właśnie one mogłyby od razu pomóc pogrążonej w kryzysie branży turystycznej.

– Prosimy rząd, by natychmiast umożliwił podróże ponad 3,6 mln obywateli, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki i są zmuszani do takich samych ograniczeń, jak osoby niezaszczepione – zaapelował prezes organizacji konsumenckiej Carlo Rienzi. Wyraził przekonanie, że taka liberalizacja pomogłaby sektorowi turystyki i zmniejszyłaby jego straty.

Rienzi zauważył następnie: „Dzisiaj znaczna liczba Włochów rezygnuje z rezerwowania wakacji w obawie przed tym, że nie otrzyma zwrotu pieniędzy w przypadku, gdyby nie mogliby wyjechać”.

We Włoszech od jesieni zeszłego roku, podobnie jak na początku pandemii, obowiązuje zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego ważnego powodu, a więc także wyjazdów turystycznych.

Nadal nie wiadomo, kiedy regiony zostaną otwarte i można będzie swobodnie się przemieszczać. Również do końca kwietnia utrzymany został nakaz 5-dniowej kwarantanny i testu na jej zakończenie po przyjeździe i powrocie do Włoch ze wszystkich krajów UE, Wielkiej Brytanii oraz Izraela.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email