Wisła poznała swoich rywali w Lidze Mistrzów

Wisła poznała swoich rywali w Lidze Mistrzów
Fot. nadesłane

Flamencos Amputados (Hiszpania), Sporting FC (Włochy) oraz Dila Gori (Gruzja) będą rywalami Wisły Kraków w tegorocznej odsłoni Ampfutbolowej Ligi Mistrzów, która już nieco ponad miesiąc rozpocznie się w hiszpańskiej Esteponie na malowniczym wybrzeżu Costa del Sol.

Turniej Ligi Mistrzów w Esteponie będzie już czwartym w historii tych rozgrywek. W 2022 roku gospodarzem zawodów był Kraków, który zorganizował niezapomniany turniej z finałem na stadionie Wisły przy ulicy Reymonta. Hiszpanie mają więc wysoko zawieszoną poprzeczkę.

– Liga Mistrzów EAFF to niesamowity projekt, który dał nam w krótkim czasie bardzo szybki i ważny dla nas rozwój ampfutbolowej piłki klubowej w Europie – tłumaczy Mateusz Widłak, prezes EAFF (Europejskiej Federacji Ampfutbolu). – Wiele krajów, które od wielu lat miały tylko reprezentacje i jedynie po około 20 zawodników, teraz stworzyły kluby, ligi i zachęciły do gry mnóstwo nowych zawodników, a to dla nas najważniejsze – dodaje.

Już sama gra w Lidze Mistrzów EAFF wiąże się z olbrzymim prestiżem, ale to o końcowym zwycięstwie marzą wszyscy uczestnicy. Złotych medali bronić będzie mistrz Turcji Etimesgut Ankara, który przed rokiem wygrał w finale z Wisłą Kraków. „Biała Gwiazda” ma jednak ambicję zrewanżowania się za porażkę poniesioną przed własną publicznością.

Hiszpański turniej będzie czwartą edycją Ligi Mistrzów EAFF. Pierwsza odbyła się w 2019 roku w Tbilisi (Gruzja), gdzie Legia Warszawa zajęła trzecie miejsce. W 2020 roku zawody miały się odbyć w Bielsku-Białej, ale ze względu na pandemię COVID-19 zostały odwołane. W kolejnym roku Polskę znów reprezentowała Legia, która w tureckim Gaziantepie dotarła do finału, gdzie przegrała z mistrzami Turcji. Rezultat ten powtórzyła w 2022 roku w Krakowie Wisła, która w Esteponie będzie miała szansę na przełamanie tureckiej hegemonii.

– Gra w Lidze Mistrzów to wielki prestiż, więc wiedzieliśmy, że po bardzo udanych trzech edycjach również kolejna musi się po prostu odbyć. Cieszę się, że zagramy w Hiszpanii, bo ten kraj na pewno potrzebuje wsparcia w rozwoju klubowym i takie wydarzenie będzie pozytywnym bodźcem ku temu – wyjaśnia Mateusz Widłak, prezes EAFF.

Mecze mistrzowskiego turnieju rozegrane będą na dwóch stadionach: Estadio Municipal Francisco Muñoz Pérez oraz Estadio Municipal de Atletismo.

Wisła Kraków wraz z rywalami rozstawiona została w grupie A na 4 pozycji. W grupie B, swoje mecze rozegrają: turecki Sahinbey, francuski Paris FC, irlandzki Bohemian oraz angielski Portsmouth.

Print Friendly, PDF & Email