Wirtualne 18 urodziny Fundacji PODAJ DALEJ

Wirtualne 18 urodziny Fundacji PODAJ DALEJ
fot. nadesłane

Z okazji 18-tych urodzin Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza już jutro (w sobotę) na wirtualne urodziny. Ciekawy program będzie realizowany na żywo i nadawany z Osady Janaszkowo.

W weekend wystartują też urodzinowe aukcje charytatywne. Będzie można licytować m.in. koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, rękawice bokserskie Mike’a Tysona, obraz Anny Hameli, czy gitarę elektryczną Epiphone Les Paul Junior. Do świętowania może dołączyć każdy i to bez wychodzenia z domu! Wystarczy usiąść przed komputerem i dołączyć do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/477798870599938

Wejścia na żywo będą o pełnych godzinach. Wszystko rozpocznie się o godz. 9:00, gdy wolontariusze Fundacji opowiedzą, co nas czeka i zaproszą na wirtualny spacer po Osadzie.

Od godz. 10:00 mamy podopiecznych Fundacji będą krzątały się w kuchni i przygotowywały słodkości.

O godz. 11:00 Iwona Cichocka w towarzystwie sympatycznego Liska Ibiska będzie opowiadała, jak wygląda terapia realizowana przez sztukę. Na pewno podpowie kilka ciekawych pomysłów na fajną zabawę.

O godz. 12:00 zaprezentowane zostanie urządzenia Cyber-oko i musicon, z których na co dzień korzystają podopieczni w Osadzie Janaszkowo.

O godz. 13:00 Maciej Wiatrowski, Karol Włodarczyk, Krzysiek Zieliński, Asia Janikowska i Marek Bystrzycki wrócą wspomnieniami do 2004 roku i początków Fundacji. Opowiedzą o pierwszej siedzibie, w której mieściły się maksymalnie 4 osoby na wózkach, a szafki na dokumenty sięgały sufitu, o pierwszych projektach i o tym, jak rozwijaliśmy wolontariat.

O godz. 14:00 Ania Jóźwiak zaprezentuje, jak działa system PRAGMA i na czym polegają ćwiczenia na tym polskim wynalazku. Marek Radocki zaprezentuje ćwiczenia na levitasie.

Jeżeli ktoś myśli, że osoba z niepełnosprawnością nie może ćwiczyć na siłowni to jest w błędzie. O godz. 15:00 Przemek Stelmasik, Piotr Darnikowski i Mateusz Zając zaproszą do siłowni, pokażą wszystkie urządzenia i trening.

Podczas ostatniego wejścia o godz. 16:00 Danuta Grodzka, Anna Klechniowska, Mirek Piesak oraz Zuzanna i Olga Janaszek będą wspominali czasy przed PODAJ DALEJ. Opowiedzą o śp. Doktorze Piotrze Janaszku, od którego wszystko się zaczęło…

Od kilkunastu dni na profilu FB Fundacja zamieszcza wspomnienia, archiwalne filmy i zdjęcia: https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

Print Friendly, PDF & Email