Wirtualna wystawa w Światowidzie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do wirtualnego zwiedzania ekspozycji zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego, powstałych jako rezultat wyjątkowych metamorfoz.

Głównym celem projektu „Elbląskie metamorfozy”, bo o nim tu mowa, była pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz dzieciom z Domu Dziecka w Elblągu. Pomoc ta polegała na odmianie ich wizerunku – metamorfozie, która miała na celu pozytywne postrzeganie siebie i podniesienie swojej samooceny. Skłonienie podopiecznych obu placówek do wspólnych działań zaowocowało ponadto integracją międzypokoleniową.

CZYTAJ TEŻ: Metamorfoza seniorów w „Niezapominajce”

Przypomnijmy, że na początku tego roku zorganizowano spotkanie podsumowujące działania projektu. Spotkanie to rozpoczęło się od profesjonalnych zdjęć pensjonariuszy przed metamorfozą. Później przystąpiono do przygotowań modeli i modelek – młodzież z elbląskich szkół pomogła w zrobieniu makijaży i fryzur – a na koniec odbył się pokaz mody pod tytułem „Lata dwudzieste”.

Wszystko to zostało uwiecznione na pięknych fotografiach o wymiarach 50 x 70 cm, które gdyby nie pandemia koronawirusa można byłoby podziwiać na holu drugiego piętra CSE „Światowid”. Nasza instytucja nadal pozostaje jednak zamknięta dla widzów, ale całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru – zapraszamy do obejrzenia filmu, który dostępny jest na naszym kanale na youtube -> CSE Światowid

Print Friendly, PDF & Email