Wioślarstwo halowe: medalowa Kopenhaga

Udane mistrzostwa Europy mają za sobą parawioślarze! W Kopenhadze przedstawiciele klubów KSI START Szczecin, UKS Salwator NPS Kraków i Lotto-Bydgostia wywalczyli 6 medali na ergometrze.

Po złoto sięgnęli Jolanta Majka (KSI START Szczecin kategoria PR2W 8:41,9 – rekord Polski) oraz Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPS Kraków kategoria PR3M 6:42,9).

Srebro przypadło w udziale Patrycji Kapłon (UKS SALWATOR NPS Kraków kategoria PR3W 8:21,7). Brązowe medale zdobyli Michał Gadowski (KSI START Szczecin kategoria PR2M 7:37,8), Jarosław Kailing (KSI START Szczecin kategoria PR1M 8:47,3 – rekord Polski) oraz Daniel Bojarek (Lotto-Bydgostia kategoria PR3M 7:15,9). Tuż za podium uplasował się Leszek Niewiarowski (KSI START Szczecin kategoria PR1M 9:52,1).

24 lutego w kalifornijskiej miejscowości Long Beach wioślarze wystartują w mistrzostwach świata na ergometrze. Docelowym startem w tym roku są jednak mistrzostwa świata w austriackim Linz (25.08 – 01.09), stanowiące bezpośrednią kwalifikację do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.