Wiolonczela wciąga maturzystów

Wiolonczela wciąga maturzystów
Fot. nadesłane EOK

Choć zaufanie kompozytorów musiała zdobywać stopniowo, dziś jest pełnoprawną „siostrą” altówki, skrzypiec i kontrabasu. Uroki wiolonczeli, bo o niej mowa, warto poznawać osobiście i w tym celu Elbląska Orkiestra Kameralna organizuje otwartą próbę, skierowaną do maturzystów.

3 kwietnia, o godzinie 12:00 elbląscy uczniowie odwiedzą Ratusz Staromiejski, aby przekonać się, że ten instrument ma wiele do zaoferowania, zarówno w grze solowej, jak i kameralnej.

Zadba o to EOK, a także laureat III miejsca podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego – Yibai Chen. Solista wykona m.in. Koncert wiolonczelowy c-dur Józefa Haydna – utwór który doczekał się wśród krytyków miana „smyczkowego pola minowego”. Choć przepełniony trudnościami wykonawczymi, stanowi jednak żelazną pozycję w repertuarze najwybitniejszych wiolonczelistów.

W programie także kompozycje Mozarta, Szostakowicza, Dworzaka i Twardowskiego, a otwarta próba odbędzie się w ramach programu Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!.

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Print Friendly, PDF & Email