Wielkopolskie: Śmierć 36-letniej nauczycielki z Leszna bez związku z jej zaszczepieniem przeciw COVID-19

Wielkopolskie: Śmierć 36-letniej nauczycielki z Leszna bez związku z jej zaszczepieniem przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Zaszczepienie przeciw COVID-19 nie miało wpływu na śmierć 36-letniej nauczycielki z Leszna (woj. wielkopolskie) – wynika z opinii biegłego, który badał przyczynę zgonu kobiety. Prokuratura umorzyła prowadzone w tej sprawie postępowanie.

W godzinach porannych 1 marca zmarła 36-letnia nauczycielka z Leszna. Kobieta tydzień wcześniej zaszczepiła się przeciw COVID-19 preparatem firmy AstraZeneca. Postępowanie ws. śmierci nauczycielki z urzędu wszczęła leszczyńska prokuratura.

Zastępca prokuratora rejonowego w Lesznie prok. Daria Dąbrowicz-Rzepka powiedziała w czwartek PAP, że postępowanie zostało umorzone pod koniec czerwca. – Biegły podał nam, że pokrzywdzona zmarła śmiercią naturalną, sercopochodną – powiedziała.

– Mając na uwadze, że biegły dysponował całą dokumentacją, nie wskazał, by istniał jakikolwiek bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy szczepieniem a zgonem, który nastąpił tydzień później – zaznaczyła.

Jak wyjaśniła, dla śledczych kluczowa była opinia biegłego specjalisty chorób wewnętrznych, medycyny ratunkowej i patomorfologii, który m.in. przeprowadził sekcję zwłok zmarłej. – Z opinii wydanej po uzyskaniu wyników badań histopatologicznych wycinków organów pobranych podczas sekcji zwłok wynika, że proces chorobowy, który doprowadził do śmierci mógł mieć miejsce wcześniej – podała.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna, rodzina pokrzywdzonej może w ciągu siedmiu dni wnieść na nią zażalenie. (PAP)

Szymon Kiepel
Print Friendly, PDF & Email