Wielkopolskie: 2,3 mln zł rządowego wsparcia dla DPS-ów w regionie

Wielkopolskie: 2,3 mln zł rządowego wsparcia dla DPS-ów w regionie
Fot. Pixabay

63 domy pomocy społecznej w Wielkopolsce otrzymają 2,3 mln zł dofinansowania. Umowy w tej sprawie podpisał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował w czwartek, że dodatkowe środki mają wesprzeć DPS-y w regionie w czasie epidemii koronawirusa. W Wielkopolsce, w domach pomocy społecznej zatrudnionych jest ponad 4 tys. pracowników, mieszka ponad 6 tys. osób wymagających całodobowej opieki.

– To wsparcie ma służyć prowadzeniu dalszych działań ochronnych w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Pomoc najbardziej potrzebującym jest jednym z priorytetów rządu Mateusza Morawieckiego – powiedział w czwartek Łukasz Mikołajczyk.

Środki zostały przyznane decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wsparcie finansowe ma objąć m.in. kadrę placówek oraz bieżące funkcjonowanie podczas wzmożonego reżimu sanitarnego.

Łącznie wraz z wcześniej uruchomionymi środkami, w 2020 roku, dodatkowa pomoc finansowa przeznaczona dla domów pomocy społecznej w województwie wielkopolskim stanowi kwotę w wysokości 3 mln zł.

Rafał Pogrzebny
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email