Wielkanocna Zbiórka Żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności
Fot. Bank Żywności Elbląg

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Akcja organizowana jest przez Banki Żywności, w sklepach spożywczych w całej Polsce. Bank Żywności w Elblągu organizuje zbiórkę w 30 sklepach w Elblągu oraz w Tolkmicku, Młynarach, Suchaczu i Starym Polu. Lista sklepów znajdzie się na stronie internetowej Banku.

Jak co roku zbiórkę organizujemy we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi, w tym z Caritas, PSONI, KARAN, RAZEM i innymi. Żywność zbierać będą wolontariusze z tych organizacji, ale największą grupę stanowić będą nieocenieni członkowie szkolnych kół wolontariatu, bez których trudno sobie tą akcję wyobrazić.

Jak zwykle wolontariusze będą rozdawać klientom ulotki informacyjne oraz czuwać przy oznakowanych koszach. Ze sklepów do magazynu zebrane produkty przywiozą zaprzyjaźnione firmy, a w magazynie grupa wolontariuszy razem z pracownikami Banku posortuje je, policzy i spisze.Każdy klient będzie mógł przekazać

wolontariuszom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali w Elblągu przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności ponad 6 ton artykułów spożywczych, które trafiły do około 800 osób potrzebujących.

Liczymy na dobre serca mieszkańców naszego miasta i miejscowości, gdzie odbędzie się zbiórka. Jest bardzo wiele osób, które nie będą mogły cieszyć się zastawionym świątecznie stołem, jeśli nie przyjdziemy im z pomocą. Szczególnie dotyczy to starszych, samotnych osób z małą rentą czy emeryturą. Nie trzeba dużo – wystarczy włożyć do bankowego kosza torebkę mąki, cukru, ryżu, butelkę oleju, konserwę mięsną, jakieś słodycze lub bakalie do ciasta, może mleko czy słoik majonezu. Mamy nadzieję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok kosza z napisem: Wielkanocna Zbiórka Żywności.

Zebrana żywność zaraz po zbiórce zostanie przekazana współpracującym z nami organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

Życzymy udanych zakupów i radości z dzielenia się nimi z potrzebującymi pomocy.

Print Friendly, PDF & Email