Wielka Gala Integracji po raz 14. Medale i nagrody przyznane

W środę 2 grudnia w Warszawie odbyła się Wielka Gala Integracji, którą od 14 lat organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursów ”Warszawa bez barier” i ”Oczy otwarte” oraz wręczono medale ”Przyjaciel Integracji”.

W konkursie ”Warszawa bez barier 2008” na najlepiej dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych budynek nagrodzono Dom Studenta nr 4 Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżnienie w konkursie przyznano Gimnazjum nr 123 im. Jana Pawła II w Warszawie.

W konkursie dziennikarskim zdobywcą nagrody głównej za całokształt twórczości został Cezary Galek z Radia Zachód. W kategorii na najlepszy artykuł prasowy w konkursie dziennikarskim laureatem został Paweł Walewski z ”Polityki” za artykuł ”Pod opuszkami”. Za najlepszą audycję radiową uznano ”Preclową stronę” Doroty Fredro Bonieckiej z Polskiego Radia. Za najlepszy program telewizyjny uznano ”Spotrafić Rock’n’Rolla” Huberta Gorczycy z TVP 3 Lublin.

Wyróżnienia honorowe wręczono redakcji ”Gazety Stołecznej” i ”Programu III Polskiego Radia”.

Medale ”Przyjaciel Integracji” otrzymali: Tadeusz Winkowski za wspieranie magazynu ”Integracja”, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a także dwie firmy. Gala została zorganizowana po raz 14.

Podczas imprezy wystąpił m.in. Stanisław Soyka. Na scenie pojawiły się także: Krystyna Janda, Kayah, Elżbieta Zającówna, Ewa Lewandowska i Romuald Roczeń.

Patronat honorowy nad Galą objęli: marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.
  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4629

Print Friendly, PDF & Email