Wiedzą i potrafią

Wiedzą i potrafią
Fot. Adminstrator

Uczestnicy WTZ z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego po raz kolejny udowodnili, że zagadnienia informatyczne nie są im obce. Za nami V Sprawdzian Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Sprawdzian Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizowany przez Stowarzyszenie „Tacy sami” i działający przy nim WTZ przy współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych, odbywa się od 2012 roku.

– Co dwa lata do udziału w Sprawdzianie zapraszamy warsztaty posiadające pracownie informatyczne. Warsztaty reprezentowane są przez trzyosobowe drużyny. Dla uczestników jest to okazja do porównania wiedzy zdobytej w trakcie zajęć. Instruktorzy mogą wymienić się doświadczeniami z metod pracy w tej arcytrudnej dziedzinie, jaką jest informatyka – opowiada Sylwia Głuch, instruktor terapii zajęciowej w WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”. – W tegorocznym sprawdzianie tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Elbląga. Swoją obecnością zaszczycił nas Wiceprezydent Elbląga pan Janusz Nowak oraz Dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych pani Monika Kurpanik – dodaje.

W tym roku zmagania miały miejsce 22 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Uczestniczyło w nich sześć ekip, reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej z Elbląga (WTZ działający przy elbląskim kole PSONI, WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”), Kwidzyna, Ornety, Ryjewa i Górowa Iławeckiego. Każdy zawodnik miał 60 minut na wykonanie zadania.

– Wszystkie ekipy dopisały i były bardzo dobrze przygotowane. Tegoroczne zadanie, czyli przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie PowerPoint, nie należało do najłatwiejszych. Jednak zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani i osiągali wysokie wyniki. Mimo rywalizacji sprawdzian przebiegał w przyjaznej atmosferze – mówi Sylwia Głuch.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna organizatorów sprawdzianu. Drugie miejsce zajął WTZ z Kwidzyna, trzecie WTZ z Ornety. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników biorących udział w rywalizacji otrzymał dyplom i drobny upominek.

Fot. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”
Print Friendly, PDF & Email