Wicepremier Gowin zakażony koronawirusem

Wicepremier Gowin zakażony koronawirusem
Fot. Pixabay

I mnie w końcu dopadło, kto może, niech się szczepi – napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w rozmowie z PAP, że Gowin jest zakażony koronawirusem.

– I mnie w końcu dopadło… Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo! – napisał Gowin na Twitterze.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że wicepremier jest chory na COVID-19. Jednocześnie przekazał, że Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa. Jego wynik był negatywny.

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca. Spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią. (PAP)

Aneta Oksiuta
Print Friendly, PDF & Email