Wiceminister zdrowia: Na razie nie planujemy obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych

Wiceminister zdrowia: Na razie nie planujemy obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych
Fot. Pixabay

Na razie nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych. Apelujemy jednak o przestrzeganie na nich zasad sanitarnych – poinformował na konferencji prasowej we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister pytany o możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń dotyczących przeprowadzania imprez okolicznościowych z powodu tego, że w wielu przypadkach stają się ogniskiem nowych zakażeń, odpowiedział, że resort na razie nad nimi nie pracuje.

– W tej chwili bardzo szczegółowo analizujemy (sytuację związaną z imprezami rodzinnymi – PAP). Nie ma żadnych decyzji, czy będą jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę osób na weselach czy dużych imprezach rodzinnych – powiedział. Jednocześnie zauważył, że jest to trudna decyzja i będzie ona przemyślana, bo wiele osób planuje takie wydarzenia z wyprzedzeniem, ale – jak powtórzył – na razie takiej decyzji nie ma.

Kraska skomentował też aktualną sytuację dotyczącą nowych zakażeń. – To pojedyncze ogniska. Nie mamy żadnych dużych ognisk. W dalszym ciągu dominują powroty z wakacji, duże imprezy rodzinne. To są te rozproszone ogniska, gdzie mamy osoby zakażone koronawirusem – wyjaśnił. Przypomniał też o obowiązku zakrywania ust i nosa, przestrzeganiu higieny rąk i o zachowywaniu dystansu.

Resort zdrowia podał we wtorek, że wykryto 763 nowe zakażenia choroby. Tym samym łączna ich liczba od początku epidemii wzrosła do 63 tys. 73. Zmarło też kolejnych 17 chorych, w sumie 1 977. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano we wtorek w województwie: małopolskim (141), mazowieckim (99), pomorskim (93) i w śląskim (89). Najmniej w lubuskim (6).

Klaudia Torchała
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email