Wheelkathon 2019, czyli maraton innowacji

Wheelkathon 2019, czyli maraton innowacji
Fot. Adminstrator

W sobotę (16 listopada) w Katowicach odbędzie się Wheelkathon. Co to takiego? To maraton innowacji w obszarze pracy zdalnej osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie organizowane jest przez agencję „Leżę i Pracuję” zatrudniającą osoby z niepełnosprawnościami.

– Wheelchair to wózek inwalidzki. Hackhaton to wydarzenie, na którym puścić wodze fantazji i umiejętności mogą programiści i nie tylko. Teraz łączymy te dwa światy i zapraszamy do udziału w maratonie innowacji technicznych i technologicznych, którego celem jest szukanie rozwiązań ułatwiających pracę zdalną osobom z niepełnosprawnościami – zachęcają organizatorzy.

Pomysł na organizację takiego wydarzenia narodził się w kreatywnych głowach osób z zespołu Leżę i Pracuję. To pierwsza i jedyna taka agencja marketingowa w Polsce, która powstała, by dawać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową (więcej o „Leżę i Pracuję” TUTAJ).

W Wheelkathon 2019 wezmą udział zespoły (3-5 osób), które chcą stworzyć zupełnie nowe rozwiązania na ulepszenie już istniejących stanowisk pracy, sprzętu czy narzędzi, z których korzystają osoby z niepełnosprawnościami do pracy zdalnej przy komputerze.

Nagroda główna to 3000 zł oraz bon o wartości 1000 zł do wykorzystania na usługi marketingowe lub PR w agencji „Leżę i Pracuję”, 5 godzin konsultacji z Mentorami i Jurorami.

Pozostałe wyróżnione zespoły zostaną nagrodzone zestawami gadżetów „Leżę i Pracuję” oraz bonami na konsultacje marketingowe do wykorzystania w agencji „Leżę i Pracuję”.

Program Wheelkhatonu 2019:

8:00 – rejestracja i wskazanie stanowisk do pracy.
8:30 – Majka Lipiak, przywitanie + „Dlaczego Leżę i Pracuję?”.
8:40 – Karolina Rojek, „Prototyp – z czym to się je?”.
8:50 – omówienie zadań i przedstawienie Jury konkursu.
9:00 – rozpoczęcie maratonu innowacji.
13:00 – lunch.
18:00 – zakończenie prac nad projektami.
18:15 – głosowanie Jury.
18:25 – prezentacje uczestników.
18:45 – podsumowanie, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród.
19:30 – zakończenie wydarzenia.

Fot. i źródło: Wheelkathon 2019 – maraton innowacji Leżę i Pracuję (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email