Weź udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"

Weź udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"
Mat. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do udziału w jubileuszowym XXV OFSS „…czy to jest kochanie?”, który odbędzie się 17-19 marca br. Zgłaszać można się do 24 lutego.

Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego.

Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.

– Nasz festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku artystycznym, teatralnym, wśród osób, które kochają sztukę i zaproponowaną przez nas formę przekazywania emocji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 17 – 19 marca w Elblągu.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 14:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13:00).

Przygotowując i realizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizatorom przyświeca idea promowania dbałości o język ojczysty. Tematem przewodnim jest miłość i różne spojrzenie na to głębokie i twórcze zagadnienie.

– Bardzo zależy nam na propagowaniu różnych sposobów myślenia o świecie, o wrażliwości i zderzaniu różnych estetyk – mówią organizatorzy. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „..czy to jest kochanie?” jest piękną podróżą przez wyobraźnię twórców, przez wszystkie emocje, które tkwią w nich samych. To eksploracja ich świata wewnętrznego. Wszyscy miłośnicy Festiwalu zarówno podczas przesłuchań, jak i koncertu finałowego będą mogli uczestniczyć w poznawaniu emocji artystów, a to sprawi, że wszyscy będziemy bogatsi estetycznie. Jest to ogromna wartość dodana Festiwalu – kończą organizatorzy.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. Kartę i regulamin pobrać można na dole artykułu.

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres mailowy aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

DO POBRANIA:

Print Friendly, PDF & Email