Wernisaż wystawy Adriana Kiszka w „Światowidzie"

Wernisaż wystawy Adriana Kiszka w „Światowidzie"
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza 15 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 18:00, na wyjątkowe wydarzenie – wernisaż wystawy obrazów Adriana Kiszka. Twórczość Adriana Kiszka będziemy mogli podziwiać w Galerii na Balkonach CSE ,,Światowid”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z artystą. Całość uświetni koncert Piotra Surdykowskiego. Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie dedykowane jest wszystkim osobom, które mają w sercu sztukę – mówią organizatorzy. Będzie to niepowtarzalna przestrzeń do rozmowy, zadawania pytań. Artysta jest otwarty na dyskusję. Z przyjemnością poruszy zagadnienia interesujące odbiorców oraz opowie m.in. o budowaniu wizerunku w przestrzeni medialnej, współpracy z domami aukcyjnymi, a także o tym jak wygląda i z czym wiąże się praca artysty – dodają organizatorzy.

Ponadto, artysta podjął się współpracy z lokalnym muzykiem Piotrem Surdykowskim, który nada wystawie niepowtarzalnego charakteru . Jednak to nie koniec atrakcji! Artysta przygotował dla wszystkich miłośników sztuki, zainteresowanych wystawą niespodziankę. Będzie można zdobyć autorski limitowany Fine Art wraz z certyfikatem autentyczności. Szczegóły przekazane zostaną podczas wernisażu.

Adrian Kiszka, ur. w 1991 roku w Gnieźnie. Zadebiutował w wieku 11 lat. Otrzymał wówczas specjalne wyróżnienie oraz nagrodę Henryka Jerzego Chmielewskiego, twórcy słynnej serii komiksów: ,,Tytus, Romek i A’Tomek” na ogólnopolskim konkursie rysunkowym. Absolwent Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. W 2021 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskując tytuł magistra sztuki na kierunku Malarstwo, spec. malarstwo sztalugowe w pracowni prof. dr hab. Ireneusza Kopacza. Dyplom uzupełniający realizował z malarstwa ściennego. Był to pierwszy w historii Uniwersytetu dyplom, który łączył malarstwo ścienne z intermediami (Sztuka NFT). Jego prace prezentowane były m.in. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, Łazienkach Królewskich oraz Teatrze Wielkim w Warszawie, Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Od 2014 roku maluje charakterystyczne obrazy z powielonymi oczami. W 2019 r. stworzył projekt pt. “Póki my żyjemy”, w którym malował portrety bohaterów z okresu II Wojny Światowej. Jego projekt doczekał się publikacji w Miesięczniku “Śląsk”. W 2021 roku wydał pierwszego w Polsce e-book’a dotyczącego Sztuki NFT pt. “Sztuka NFT, Pierwszy w Polsce poradnik dla artysty i kolekcjonera”.
Indywidualizm, ciężka praca i silna osobowość, a także charakterystyczny styl i warsztat pomogły Adrianowi Kiszka odnaleźć się w świecie sztuki i wejść „na salony”. Artysta jest biegły w różnych technikach i stylach, które łączy ze sobą tworząc niepowtarzalne obrazy. Obecnie w jego twórczości można wyróżnić trzy cykle. Pierwszy to obrazy poświęcone bohaterom z okresu II Wojny Światowej, które artysta stworzył, aby chronić ich od zapomnienia. Drugi to autorski cykl monochromatycznych, rozedrganych portretów, wariacja na temat ciała i duszy. Rozedrgane, transcendencyjne dzieła tętnią życiem, pulsują, są pełne emocji. Jest to swoista próba zabrania widza na spacer w głąb duszy ludzkiej. Próba ukazania tego, jak ważne jest to co niewidoczne dla oczu, a co umyka. Trzeci cykl to obrazy w pełnej gamie kolorystycznej, które poruszają tematy związane z problemami współczesnego świata. Obrazy z pogranicza realizmu, surrealizmu i pop-artu. Tworzone przez artystę obrazy są wyrazem jego wewnętrznej ciekawości. Pełne uczuć oraz wyobraźni duchowej, niewątpliwie przełamują wszelkie konwencje.

Wystawa będzie czynna od 1 grudnia 2021 do 5 stycznia 2022 w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Termin i miejsce | wernisaż, spotkanie autorskie oraz koncert Piotra Surdykowskiego | 15 grudnia (środa), godz. 18.00, II piętro CSE „Światowid” w Elblągu, Galeria na Balkonach | wstęp wolny |

Print Friendly, PDF & Email