Węgry: Rekordowa liczba zgonów od początku epidemii. W ciągu doby zmarło 69 osób

Węgry: Rekordowa liczba zgonów od początku epidemii. W ciągu doby zmarło 69 osób
Fot. Pixabay

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech odnotowano największy dobowy przyrost przypadków śmiertelnych z powodu COVID-19. Zmarło w sumie 69 osób, co podniosło do 1819 liczbę zgonów – wynika z danych opublikowanych w niedzielę na rządowej stronie dotyczącej epidemii.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 3878 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, przez co liczba wszystkich dotychczasowych infekcji SARS-CoV-2 wzrosła do prawe 80 tys. Ponad 20 tys. osób już wyzdrowiało.

Liczba aktywnych zakażeń koronawirusem wzrosła do ponad 57 tys. Coraz więcej osób wymaga opieki szpitalnej – w tej chwili hospitalizowanych jest 4205 chorych, z czego 305 pacjentów oddycha przy pomocy respiratorów.

Od najbliższego poniedziałku zaostrzone zostaną przepisy dotyczące noszenia maseczek ochronnych. Już wcześniej obowiązywał nakaz ich noszenia w sklepach, środkach transportu publicznego, w kinach, teatrach, instytucjach opieki zdrowotnej i społecznej oraz w biurach przyjmujących klientów jak również podczas imprez na świeżym powietrzu i wydarzeń sportowych. Odtąd trzeba je będzie nosić również w lokalach rozrywkowych i gastronomicznych.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)
Print Friendly, PDF & Email