Węgry: Ponad 7 proc. dzieci poniżej 12. roku życia zostało zaszczepionych przeciw COVID-19

Węgry: Ponad 7 proc. dzieci poniżej 12. roku życia zostało zaszczepionych przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Ponad 7 proc. dzieci poniżej 12. roku życia zostało już na Węgrzech zaszczepionych przeciw COVID-19 – wynika z najnowszych danych opublikowanych w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Dotąd szczepionkę przeciw COVID-19 otrzymało 48 tys. dzieci w wieku 5-11 lat, co – według danych Węgierskiego Urzędu Statystycznego – stanowi 7,4 proc. dzieci w tym wieku żyjących na Węgrzech.

Pierwsza partia szczepionek dla dzieci dotarła na Węgry 13 grudnia. Było to 138 dawek, z czego połowę trzeba było odłożyć na drugie szczepienie. Oczekuje się, że w styczniu kraj otrzyma kolejnych 150 tys. dawek szczepionki dla najmłodszych.

Do tej pory na Węgrzech zaszczepiło się przeciw koronawirusowi obiema dawkami 5 mln 982 tys. osób. Oznacza to, że w pełni zaszczepionych jest około 61 proc. ludności kraju.

Czwarta fala pandemii COVID-19 powoli na Węgrzech opada – szczyt zakażeń przypadł na koniec listopada, a zgonów – na początek grudnia. W ciągu ostatniego weekendu zmarło 248 chorych na COVID-19 i stwierdzono 5 865 nowych zakażeń. Liczba aktywnych infekcji spadła do nieco ponad 101 tys.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)
Print Friendly, PDF & Email