Węgry: Najwięcej nowych zgonów na COVID-19 od początku pandemii

Węgry: Najwięcej nowych zgonów na COVID-19 od początku pandemii
Fot. Pixabay

252 osoby chore na COVID-19 zmarły w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, to najwięcej od początku pandemii – wynika z danych opublikowanych na rządowej stronie poświęconej koronawirusowi.

W ciągu ostatniej doby wykryto 5 481 nowych infekcji. W sumie od początku pandemii stwierdzono ponad 586 tys. zakażeń koronawirusem, a 18 703 chorych na COVID-19 zmarło.

Nadal rośnie liczba aktywnych infekcji, która zbliża się obecnie do 190 tys. Coraz więcej chorych na COVID-19 wymaga opieki szpitalnej (prawie 12 tys.) i podłączenia do respiratora (prawie 1400).

Jednocześnie coraz więcej osób jest już zaszczepionych. Ponad milion 636 tys. osób otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a prawie 482 tys. także drugą.

W poniedziałek poinformowano, że węgierski urząd leków zatwierdził dwie kolejne szczepionki przeciw koronawirusowi: preparat chińskiej firmy CanSino i produkowaną w Indiach Covishield, opracowaną przez Uniwersytet Oksfordzki i firmę AstraZeneca.

Do tej pory było używanych na Węgrzech pięć preparatów: rosyjski Sputnik V oraz szczepionki firm Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Sinopharm.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)
Print Friendly, PDF & Email