Wegańska Wielkanoc w Niebostanie i Pop’n’Art. Odkryj pomysły na roślinne święta

Wegańska Wielkanoc w Niebostanie i Pop’n’Art. Odkryj pomysły na roślinne święta
Fot. Maarten van den Heuvel / Pexels

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz ekipa klubokawiarni Niebostan zapraszają na wegańską Wielkanoc. Podczas Veganocy pokażą, jak z sukcesem przygotować tradycyjne świąteczne dania w wydaniu wegańskim, czyli bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Wegańska Wielkanoc w Niebostanie

Na spotkaniu będzie można spróbować wielu świątecznych roślinnych specjałów, podzielić się przepisami na swoje popisowe dania oraz znaleźć inspiracje na spędzenie świąt w nieco innym stylu. Zaplanowano także konkurs na najsmaczniejsze danie, zbiórkę darów dla zwierząt uratowanych przed wojną w Ukrainie oraz świąteczną ściankę foto.

Wydarzenie jest zaplanowane na niedzielę (10 kwietnia) na godz. 15:00 w klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17. Wstęp z własnoręcznie przygotowanym daniem (bez mięsa oraz składników odzwierzęcych – mleka, jajek, miodu, żelatyny) jest darmowy, a bez niego kosztuje 20 zł.

Wegańska Wielkanoc w Pop’n’Art

Natomiast Stowarzyszenie Otwarte Klatki wraz z kawiarnią Pop’n’Art organizują roślinną Wielkanoc, podczas której goście będą mogli spróbować dań wegańskich, jak również wziąć udział w dyskusji i projekcji filmowej.

Oprócz zajadania się wegańskimi pasztetami, sałatkami i ciastami uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji weganki Joanny Kiernickiej, która opowie o wpływie odżywiania na zdrowie w ujęciu psychologicznym. Wydarzenie zakończy się seansem filmowym pt. „Uciekające kurczaki” twórców filmu „Wallace i Gromit”.

Łódzka Weganoc odbędzie się w czwartek (14 kwietnia) o godz. 17:00 w kawiarni Pop’n’Art przy pl. Wolności 6.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email