Warto przeczytać: „Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie”

Warto przeczytać: „Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie”
Fot. materiały prasowe/pixabay.com

Bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. Przenosi destrukcyjne choroby będące przyczyną bezkresnego potoku rozpaczy i śmierci. I nie ma zamiaru przestać.

Komar, a właściwie krwiożercza komarzyca, prowadzi z nami bitwę od zarania dziejów. Potrafi przetrwać wiele przeciwności losu z godną podziwu nieustępliwością.

Pionierska książka, która przedstawia historię ludzkości z zupełnie nowej perspektywy. Timothy C. Winegard, wykładowca historii na Uniwersytecie Colorado Mesa udowadnia, że przez tysiąclecia najpotężniejszą siłą, determinującą losy ludzkości, był komar.

Autor zabiera czytelnika w ekscytującą podróż śladami tego niepozornego zabójcy, który wywarł wpływ na niemal każde większe wydarzenie w historii ludzkości, od starożytności po czasy obecne.

Szczegółowo dokumentuje jego niszczycielskie działania, które odebrały życie miliardom ludzi na całym świecie. Zupełnie tak, jakby za cel postawił sobie przeciwdziałanie niekontrolowanemu rozrostowi ludzkiej populacji.

Źródło: Wydawnictwo Kobiece
Print Friendly, PDF & Email