Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych

Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych
Fot. pixabay.com

Odbyły się trzecie z siedmiu zaplanowanych w tym sezonie letnim szkolenia żeglarskie dla osób niepełnosprawnych dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Terminy kolejnych poniżej.

W III edycji warsztatów wzięło udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były dobre. Przez większość czasu trwania warsztatów było wprawdzie chłodno, ale nie zabrakło wiatru dzięki czemu zrealizowany został cały zakładany program szkoleniowy. Po wewnętrznych sprawdzianach opanowanej teorii i praktyki duża grupa uczestników przystąpiła do egzaminów na stopnie żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Po egzaminach zostali pasowani na żeglarzy i motorowodniaków.

Tradycyjnie na zakończenie warsztatów odbyły się regaty. Wystartowało 15 załóg na sasankach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i komplety żeglarskich, laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich.

Akcja jest kontynuowana. Następne Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych dofinansowane przez PFRON odbędą się w terminach :

  • 4 sierpnia – 17 sierpnia 2022 r. ;
  • 19 sierpnia – 1 września 2022 r. oraz
  • 13 września – 26 września 2022 r.
Dokładne informacje oraz zasady zgłoszenia znajdują się TUTAJ.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

www.msz.org.pl
Print Friendly, PDF & Email