Warsztaty introligatorskie: by zachować, co najcenniejsze

Warsztaty introligatorskie: by zachować, co najcenniejsze
Mat. nadesłane

W ramach cyklu Papierowe Sztuki Biblioteki Elbląskiej w dniach 23-24 sierpnia Biblioteka zaprasza na dwa warsztaty introligatorskie, na których uczestnicy będą mogli stworzyć opakowanie ochronne na stare fotografie lub teczkę na dokumenty.

Uczestnikom zostanie też przekazana podstawowa wiedza z zakresu ochrony rodzinnych pamiątek fotograficznych i bezpiecznego przechowywania archiwaliów.

23.08, godz. 10:00-15:00 Teczka na twoje archiwalia

Na warsztatach uczestnikom zostanie przekazana podstawowa wiedza na temat bezpiecznego przechowywania archiwaliów, a każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie przygotować opakowanie ochronne na swoje dokumenty.

24.08, godz. 10:00-15:00 Pudełko na fotografie (miejsc brak)

Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać pudełeczko, które będzie spełniało normy opakowania ochronnego dla zabytkowych fotografii. W trakcie warsztatu poruszone zostaną kwestie bezpiecznego przechowywania i prezentowania rodzinnych pamiątek fotograficznych.

Warsztaty poprowadzi introligatorka biblioteki – Natalia Szudzikowska, a kwestie właściwego postępowania z zabytkowymi fotografiami omówi dr Dorota Jutrzenka-Supryn, konserwatorka z wieloletnim doświadczeniem, odpowiedzialna za powstanie pracowni konserwatorskiej Biblioteki Elbląskiej i koordynatorka działań z zakresu ochrony jej zabytkowych zbiorów.

Spotkanie warsztatowe wraz z częścią edukacyjną potrwa ok. 5 h. Są one przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Opłata wpisowa 30 zł.

Rezerwacja miejsc:

Warunkiem rezerwacji jest uiszczenie opłaty wpisowej bezpośrednio gotówką podczas zapisów w Bibliotece lub w przypadku rezerwacji e-mailowej na konto podane w wiadomości zwrotnej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Print Friendly, PDF & Email