Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa już działa

Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa już działa
Fot. UM Warszawa

W Szpitalu Południowym na Ursynowie rozpoczęła działalność nowoczesna klinika, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa. W centrum można skorzystać z konsultacji, które są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bardzo się cieszę, że Warszawski Szpital Południowy tak prężnie rozwija swoją działalność. Bóle pleców oraz dolegliwości związane z kręgosłupem to jedne z najczęściej występujących schorzeń wśród dorosłych. Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa odpowiada na te wyzwania i oferuje kompleksową opiekę medyczną przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod terapii – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy. – Liczymy również, że Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni finansowanie działalności centrum zgodnie z potrzebami pacjentów – dodaje.

Uruchomienie nowej kliniki w Warszawskim Szpitalu Południowym to dobra wiadomość dla mieszkańców Ursynowa i południowej części stolicy. Dzięki temu, wraz z ofertą SPZOZ Ursynów oraz innych podmiotów, mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Zespołem medycznym Warszawskiego Centrum Chirurgii Kręgosłupa (WCCK) kieruje dr Rafał Górski, neurochirurg i jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie chirurgii kręgosłupa. W skład zespołu wchodzą także inni doświadczeni chirurdzy, ortopedzi, fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz diagności medyczni.

Aby jak najlepiej ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zaproponować najlepsze metody leczenia, WCCK zapewnia m.in.:

  • konsultacje wysokospecjalistyczne i badania obrazowe (tomografia komputerowa, zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny);
  • konsultacje w poradni leczenia bólu;
  • blokady diagnostyczne (wstrzyknięcie specjalnego środka znieczulającego, którzy czasowo blokuje przewodnictwo sygnałów bólowych – dzięki temu lekarz może dokładniej określić, z jakiego źródła pochodzi ból);
  • leczenie operacyjne, w tym m.in. operacje endoskopowe, z zastosowaniem implantów, leczenie złamań, operacje wad kręgosłupa;
  • leczenie nieoperacyjne (m.in. fizykoterapia, terapia manualna);
  • rehabilitację (specjalistyczne zajęcia z fizjoterapeutami);
  • konsultacje dietetyczne.

Więcej informacji o działalności Warszawskiego Centrum Chirurgii Kręgosłupa znajduje się pod adresem: wcck.pl.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email