„Warszawska Wigilia z dostawą”. Zaczęto pakowanie świątecznych paczek

„Warszawska Wigilia z dostawą”. Zaczęto pakowanie świątecznych paczek
Fot. Pixabay

Wspólna akcja Warszawy i fundacji Wolne Miejsce wkracza w decydującą fazę – wczoraj rozpoczęło się już pakowanie paczek z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami dla potrzebujących i samotnych mieszkańców. Wolontariuszom w pakowaniu produktów pomagał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W pakowaniu produktów, które znajdą się w paczkach, wzięła również udział Aldona Machnowska – Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna za obszar polityki społecznej w mieście.

– Zakończyliśmy już etap zbierania telefonicznych zgłoszeń od osób, które chciały otrzymać świąteczną paczkę – ponieważ linie telefonicznie działały do północy, 20 grudnia, trwa jeszcze weryfikacja i rejestracja zgłoszeń. Z dotychczas już sprawdzonych nagrań, wynika, że wolontariusze będą mieli do przygotowania co najmniej 6 tys. paczek – informują organizatorzy akcji. – Trafią one do seniorów, osób z niepełnosprawnościami, samotnych, przewlekle chorych oraz potrzebujących rodzin, które zgłosiły się do akcji „Warszawska Wigilia z dostawą”.

W świątecznej paczce znajdą się tradycyjne potrawy, które przygotowujemy na wigilijną kolację: barszcz z uszkami, karp smażony, pierogi z kapustą grzybami, ciasto, pierniki, opłatek, owoce oraz drobne upominki dla mieszkańców. Rozpoczęło się już pakowanie suchych produktów tj. opłatek, pierniczki, krówki natomiast wigilijne potrawy zostaną zapakowane do paczek w nocy, z 23 na 24 grudnia, świeżo po ugotowaniu. Do przygotowania paczek w ramach akcji zgłosiło się już 100 osób. Następnie wolontariusze dostarczą je 24 grudnia, w godz. 9:00-15:00 pod adresy potrzebujących mieszkańców, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dotychczas do rozwożenia świątecznych paczek zgłosiło się 250 osób.

Tylko do dziś, tj. do 22 grudnia, jest jeszcze szansa, aby dołączyć jako wolontariusz w akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” – zgłoszenia można przesyłać na adres: warszawa@wolnemiejsce.pl lub za pośrednictwem miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Osoby biorące udział w akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” pomogą w przygotowywaniu i pakowaniu świątecznych paczek i dostarczeniu ich Wigilię do osób potrzebujących. Wolontariusze będą mieli imienne identyfikatory ze zdjęciem i logo fundacji Wolne Miejsce, a na głowach czapki św. Mikołaja. Osoby biorące udział w akcji i dostarczające paczki nie będą wchodziły do domów – przekażą ją z zachowaniem bezpiecznego dystansu i zasad sanitarnych.

Marzena Wojewódzka / UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email