Warszawa: Wystawa prac Marka Turkota - laureata konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Warszawa: Wystawa prac Marka Turkota - laureata konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”
Fot. materiały prasowe

Do 4 września 2021r. w warszawskiej Galerii na Smolnej oglądać można wystawę prac Marka Turkota – laureata konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, organizowanego przez PFRON pt. „Wróć do natury Może zdążysz „.

Marek Turkot to artysta pochodzący z małej miejscowości Ołdaki Polonia w gm. Andrzejewo, uczęszczający do Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży, w którym po raz pierwszy zetknął się z techniką linorytu, która jak sam określa jest jego prawdziwą pasją. Od wielu lat startuje w ogólnopolskich konkursach plastycznych, uczestniczy w warsztatach udoskonalających, a szczególnie ceni sobie międzynarodowe plenery dla osób niepełnosprawnych organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE z Białegostoku.

Wystawa Marka Turkota jest zwieńczeniem projektu „Ekodizajn dla zielonych”. Artystom towarzyszy sztuka solidarna wobec innych gatunków i wyczulenie na niesprawiedliwość klimatyczną. Mają oni nadzieje, że zawarte tytule ostrzeżenie dostatecznie mocno wybrzmi: że pozostało nam, ludziom, niewiele czasu na działanie, na odwrócenie coraz bardziej oczywistych zagrożeń.

Print Friendly, PDF & Email