Warszawa: W CSK MSWiA szczepienia również w Nowy Rok

Warszawa: W CSK MSWiA szczepienia również w Nowy Rok
Fot. Pixabay

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA szczepienia przeciwko COVID-19 odbywają się również w Nowy Rok. W najbliższych dniach wciąż szczepieni będą pracownicy i współpracownicy placówki. Od ubiegłej niedzieli zgłaszają się nowi chętni – podkreśliła rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys.

Szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech ruszyły w ubiegłą niedzielę 28 grudnia. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą była naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

Szczepienia w CSK MSWiA odbywają się również w Nowy Rok. Na razie szczepieni są pracownicy i współpracownicy placówki. Rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys podkreśliła w rozmowie z PAP, że etap ten prawdopodobnie potrwa do 4 stycznia. – Szczepienia naszych pracowników będą dalej 2, 3 oraz 4 stycznia – mówiła. Jak dodała, średnia liczba wydawanych codziennie dawek szczepionki wynosi ok. 600.

– Pracowników i współpracowników mamy dość sporo, a pozytywnym przesłaniem jest to, że ci, którzy w pierwszej fazie nie zapisali się na szczepienia, po tym niedzielnym wydarzeniu w zeszłym tygodniu zdecydowali jednak się zgłosić. Jest wzrost zainteresowania – podkreśliła rzeczniczka.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Po pracownikach sektora ochrony zdrowia szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia. (PAP)

Sonia Otfinowska
Print Friendly, PDF & Email