Warszawa: Świąteczne wsparcie dla potrzebujących

Warszawa: Świąteczne wsparcie dla potrzebujących
Fot. Andres Ayrton / Pexels

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się 27. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności SOS. Od lat honorowym patronatem zbiórkę obejmuje prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak co roku miasto przygotowuje także akcję Warszawska Paczka Świąteczna.

– Intensywnie działamy, żeby przygotować pomoc i wsparcie potrzebującym w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Już za chwilę rusza Świąteczna Zbiórka Żywności naszego partnera Banku Żywności SOS, ale w tym roku przygotowujemy także kilka tysięcy miejskich paczek, które przez nasze ośrodki pomocy społecznej trafiają do warszawianek i warszawiaków w potrzebie oraz powstańców warszawskich – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Stale wspieramy również organizacje pozarządowe, które co roku zaangażowane są w to, żeby zarówno w okresie świątecznym, jaki i na co dzień pomagać mieszkankom i mieszkańcom Warszawy – dodała.

Świąteczna Zbiórka Żywności

– Chciałabym podziękować prezydentowi m.st. Warszawa za objęcie naszej zbiórki patronatem. Bank Żywności SOS od niemal 30 lat pomaga potrzebującym ratując żywność, współpracując z sieciami handlowymi, dystrybutorami i producentami żywności. Świąteczna zbiórka jest naszą akcją specjalną. Prosimy warszawiaków o to by podzielili się żywnością o długich terminach przydatności, która stanie się podstawą przygotowywania paczek świątecznych dla podopiecznych organizacji, z którymi współpracujemy – mówi Anna Wolska, dyrektor Banku Żywności SOS w Warszawie.

Zbiórka odbędzie się w 140 sklepach i marketach w Warszawie i okolicy. Aby dołączyć do zbiórki wystarczy zrobić zakupy i je przekazać wolontariuszom Banku Żywności SOS w Warszawie, których będzie 3 tys. Potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia np. mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao, olej, konserwy, bakalie, słodycze, przetwory owocowe i warzywne.

Więcej informacji o zbiórce znajduje się na stronie: zbiorkazywnosci.pl.

Warszawska paczka świąteczna

Miasto podobnie jak w ubiegłym roku przygotowuje akcję Warszawska Paczka Świąteczna, która polega na przygotowaniu kilku tysięcy paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, m.in. seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz powstańców warszawskich. Paczki trafią do warszawiaków dzięki wsparciu ośrodków pomocy społecznej.

W paczce znajdą się różne produkty m.in. kawa, herbata, słodycze, produkty mięsne oraz inne, które będzie można wykorzystać do przygotowania świątecznych potraw, ale także po świętach.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email