Warszawa: Rusza kampania informacyjna o koronawirusie. Kontrolerzy będą rozdawać maseczki

Warszawa: Rusza kampania informacyjna o koronawirusie. Kontrolerzy będą rozdawać maseczki
Fot. Pixabay

Warszawa rozpoczyna kampanię informacyjną, aby przypomnieć zalecenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. Na ulicach pojawią się plakaty m.in. o tym, jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną – poinformował w poniedziałek ZTM w stolicy. W ramach kampanii kontrolerzy biletów w pojazdach transportu publicznego będą rozdawali maseczki zapominalskim pasażerom.

Jak przekazało ZTM, materiały informacyjne zostały przygotowane również w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Plakaty prezentują, jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce, przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa w środkach komunikacji miejskiej oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Grafiki pojawią się na przystankach, w pojazdach komunikacji miejskiej, na słupach ogłoszeniowych i bilboardach.

Ponadto kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego w czasie swojej pracy będą przypominać pasażerom o obowiązku zasłaniania nosa i ust a tym, którzy nie będą mieli zasłoniętej twarzy, podarują maseczkę. – W mediach społecznościowych WTP prezentowane będą grafiki i filmy pokazujące jak prawidłowo nosić maseczkę – informuje ZTM.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email