Warszawa: Postępują prace na budowie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie

Warszawa: Postępują prace na budowie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie
Fot. Pexels

Na Ochocie przy ul. Korotyńskiego 13 powstaje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Gotowe są już zewnętrzne ściany budynku, a w ostatnich dniach betonowane były kolejne fragmenty dachu. Wewnątrz trwa izolowanie posadzek, budowa ścian, prace tynkarskie oraz montaż instalacji elektrycznej. Jeszcze w tym roku w budynku pojawią się pierwsze okna i drzwi.

– Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego to miejsce, które połączy potrzeby najmłodszych mieszkańców Warszawy i stołecznych seniorów. Wspólny budynek sprawi, że tak różne grupy będą miały szansę się spotkać, współdziałać, a przede wszystkim poznać. Naszym zamiarem jest stworzenie przyjaznej i otwartej przestrzeni miejskiej, dostępnej dla mieszkańców miasta – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Powstające Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, to kameralny budynek sąsiadujący z parkiem „Forty Korotyńskiego”. W przyszłości znajdą się w nim: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów.

Na parterze przewidziane zostały m.in.: kawiarnia ze sceną i letnim tarasem, stołówka, pomieszczenia administracyjne i mały zakład fryzjerski. Piętro budynku zajmą m.in. sale terapii indywidualnej i grupowej, sale rekreacji ruchowej z dostępem do tarasów na dachu, pokoje odpoczynku, sala komputerowa i sale do gier towarzyskich. Będą tam także pracownie plastyczne i pracownia kulinarna oraz biuro dla organizacji pozarządowych.

Na terenie wokół budynku pojawią się także: łąka kwietna, ścieżka dendrologiczna, boisko do gry w bule, a także siłownia terenowa dla osób starszych. Do dyspozycji dzieci będzie ogródek z huśtawkami i hamakami oraz place zabaw. Posadzone zostanie też 80 drzew, ok. 500 krzewów, pnącza i trawy ozdobne. Całość wraz z sąsiadującym parkiem stworzy spójną przestrzeń wypełnioną zielenią.

Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę 2024 r.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email