Warszawa: Oddaj krew na Ursynowie

Warszawa: Oddaj krew na Ursynowie
Fot. Pixabay

Lato to czas wzmożonego zapotrzebowania na krew. W najbliższą sobotę (30 lipca) w godz. 9:00 – 14:00 Warszawa zaprasza na kolejną zbiórkę krwi organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie brakuje szczególnie krwi z grup ARh+ i 0Rh-. Dlatego „Wszystkie ręce na pokład!”

Tym razem zbiórka odbędzie się stacjonarnie, w klimatyzowanej sali 136 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku, przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat.

Kolejne terminy zbiórek: 27 sierpnia, 24 września, 29 października, 26 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 50 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są TUTAJ – kliknij tu.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email